مقالات

انگشتر جواهر مارکیز اصل

انگشتر جواهر مارکیز اصل, انگشتر مارکیز, انگشتر جواهر, انگشتر طلا

در این پست به معرفی انگشتر جواهر مارکیز اصل, ویژگی ها, کیفیت, قیمت و راهنمای خرید آن می پردازیم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

محبوبیت سرویس جواهرات تزئین شده با الماس در میان بانوان به قدری است که حاضرند بهای گزافی برای خرید آن ها پرداخت کنند. الماس پرطرف دار ترین سنگ قیمتی و زینتی است که دارای تراش های متنوعی است. تراش برلیان از شناخته شده ترین و ارزان ترین آن است. مارکیز نوع نادر تراش الماس است که قیمت بالاتری نسبت به بقیه انواع دارد. سنگ مارکیز شبیه به قایق یا چشم برش داده می شود. جواهر سازان خبره حدود ۵۹ سطح هندسی بر روی سطح گوهر الماس ایجاد می کنند و از این طریق درخشندگی و تلولو آن را دو چندان می کنند.

انواع انگشتر مارکیز

چند نمونه از انواع انگشتر مارکیز را ذکر می کنیم.

 • انگشتر مارکیز طرح خوشه گندم
 • انگشتر مارکیز گرد طلا سفید
 • انگشتر جواهر مارکیز نقره زنانه
 • انگشتر مارکیز نگین اتریشی روکش طلا
 • انگشتر زنانه طلا سفید الماس تراش مارکیز و برلیان
 • انگشتر مارکیز یاقوت کبود و برلیان
 • انگشتر جواهر زنانه با نگین یاقوت کبود و الماس تراش برلیان, مارکیز و اشک
 • انگشتر مارکیز و فلاور برلیان
 • انگشتر جواهر طلا مدل دانه برفی با مارکیز و برلیان
 • انگشتر نقره مارکیز طرح جواهر
 • انگشتر طلا مارکیز و زمرد زنانه
  و ….

انگشتر دخترانه با الماس تراش مارکیز

همان طور که مستحضرید طراحی مدل انگشتر مارکیز بسیار متنوع است. برای افزایش نما و جلوه آن می توان مارکیز را با سنگ های زینتی دیگر هم چون یاقوت, زمرد, زبرجد و نیز دیگر تراش الماس یعنی برلیان ترکیب کرد و روی رکاب انگشتر سوار کرد. شما عزیزان می توانید با الهام گرفتن از مدل های متنوع, طرح انتخابی خود را به طلا سازان سفارش دهید.

انگشتر جواهر

نکات مهم در انتخاب الماس تراش مارکیز اصل

اگر شما همراهان گرامی تصمیم دارید که در انتخاب الماس تراش مارکیز اصل ماهرانه عمل کنید نکات مهم زیر را در نظر بگیرید.

 • درجه رنگ الماس یکی از مهم ترین فاکتور های تعیین کننده کیفیت الماس اصل است. می دانید که هر چه رنگ الماس شفاف تر باشد کیفیت آن بالاتر است. برای خرید الماس تراش مارکیز هرگز به سمت درجه های رنگ پایین نروید چرا که این الماس زردی زیادی را از خود منعکس می کند و باعث از بین رفتن درخشش و زیبایی جواهر می شود.
 • درجه رنگ الماس G یا H برای مارکیز بسیار نامناسب اند و نباید انتخاب شوند.
 • البته چنان چه انتخاب شما انگشتر جواهر مارکیز با رکاب طلای زرد باشد انتخاب درجه رنگ پایین مارکیز l یا j مانعی ندارد زیرا زردی طلا با زردی منعکس شده از الماس ترکیب می شود و تا حدود زیادی از نمای بد آن جلوگیری می کند.
 • توجه کنید که برخی از مشتریان مایل اند از سرویس طلا سفید با نگین مارکیز درجه رنگ پایین, استفاده کنند و از تضاد زردی و سفید آن لذت می برند. بنابراین قبل از هر چیزی سلیقه خود را در نظر بگیرید.
 • معمولا خلل و ایرادات تراش الماس در مارکیز بیش تر از برلیان دیده می شود بنابراین در زمان خرید مارکیز کافی است نمونه ای را انتخاب بکنید که خلل آن با چشم غیر مسلح مشخص نباشد. مسلما این الماس ها از نظر قیمت ارزان تر هستند.
 • الماس هایی که در درجه وضوح l قرار دارند معمولا ایراداتی دارند که با چشم عادی و غیر مسلح قابل دیدن هستند و در اولین نگاه مشخص می شوند. از خرید آن ها اجتناب کنید. انگشترهایی که وضوح و کیفیتی بالاتر از SI2 دارند قابل اعتماد تر اند.

راهنمای خرید انگشتر جواهر مارکیز اصل

همان طور که پیش تر گفتیم الماس با تراش مارکیز بالاترین قیمت را در میان سایر تراش الماس دارد بنابراین خرید امن جواهر مارکیز مسلتزم توجه به نکات مهمی است. در این تیتر راهنمای خرید انگشتر مارکیز اصل را به صورت جامع و مختصر بیان کرده ایم.

 • همان طور که در قسمت بالا ذکر کردیم دقت به درجات رنگ و وضوح الماس یکی از نکات مهم خرید انگشتر جواهر مارکیز اصل می باشد.
 • قسمت بالای لبه های تراش خورده الماس که تاج الماس نامیده می شود باید ارتفاعی برابر با ۱۰ الی ۱۷ درصد لبه های تراش خورده سنگ داشته باشد که ۱۲ تا ۱۵ درصد بهترین مقدار است.
 • الماس هایی که زیبایی و نمای چشم گیر ندارند به احتمال فراوان دارای تاجی با ارتفاع بیش از ۲۰ درصد یا کم تر از ۸ درصد می باشند. بنابراین هرگز از ارتفاع تاج غافل نشوید.
 • به فاصله سطح زیرین الماس تا سطح بالایی آن عمق الماس می گویند. درصد ایده آل عمق سنگ الماس معمولا بین ۵۹ تا ۶۳ درصد لبه های سنگ می باشد. اگر این درصد از ۵۰ کم تر یا از ۷۰ بیش تر شود بر زیبایی و درخشش گوهر تاثیر منفی خواهد گذاشت.
 • الماسی که از دو طرف بیضی برش های متقارنی خورده باشد و از تناسب بیش تری در دو قسمت برخوردار باشد گزینه مناسب تری برای خرید می باشد.

نشانه های تراش حرفه ای

 • یکی از نشانه های تراش حرفه ای الماس پدیدار بودن اثر باوتی روی آن است. بدین صورت که اگر از بالا به مارکیز نگاه کنید در وسط آن لکه تیره ای را می بینید که در اثر بازتاب توسط الماس برش مارکیز ایجاد می شود. در صورت ندیدن این اثر مطمئن باشید که عمق یا باریکی سنگ بیش از حد معمول است.
 • احتمال شکستن نگین هایی که لبه های نازکی دارند یا خیلی باریک هستند بالاتر است.
 • بلندی سنگ مارکیز باید دو برابر میزان عرض و پهنای آن باشد.

قیمت انگشتر جواهر مارکیز اصل

قیراط واحد اندازه گیری سنگ الماس است که واژه ای یونانی به معنای میوه درخت خرنوب می باشد. گرچه وزن گیری تمام تراش های الماس با قیراط انجام می شود اما هر کدام از تراش ها دارای جدول و فاکتورهای مختص به خود است. هر قیراط معادل ۲۰۰ میلی گرم است و به طبع هرچه قیراط یک الماس بالاتر باشد قیمت آن بیش تر خواهد بود. علاوه بر وزن کیفیت سنگ و نحوه برش آن نیز بر قیمت انگشتر جواهر مارکیز اصل موثر اند.

درجه رنگ و وضوح که پیش تر در مورد آن ها صحبت کردیم هم از پارامترهای تعیین کننده قیمت انگشتر مارکیز می باشد. خریداران عزیز باید دقت داشته باشد که با توجه به قیمت بالای الماس و انواع مختلف تراش های آن نظیر مارکیز, برلیان و … عده ای از فروشندگان در بازار هستند که از مشتریان ناآگاه سواستفاده می کنند.

جواهرات یونیک

بدین صورت که قیمتی برابر با قیمت گزاف سرویس جواهر مزین شده با مارکیز اصل از آن ها می گیرند و در مقابل الماس قلابی به ایشان می فروشند. به منظور جلوگیری از این امر توصیه می شود که جهت خرید زیور آلات اصل همواره به مراکز فروش معتبر و خوش نام مراجعه شود. در همین راستا ما به شما سایت اینترنتی طلا و جواهرات یونیک را به عنوان بهترین سایت خرید طلا که امکان خرید آنلاین را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده است معرفی می کنیم.

شما عزیزان می توانید با استناد به سابقه درخشان این فروشگاه و نیز رضایت مشتریان از آن با خیالی آسوده زیباترین سرویس طلا و جواهرات که با گوهرهای کاملا اصل مزین شده اند را با قیمتی بسیار مناسب و منصفانه خریداری نمایید. در صورت تمایل به خرید اینترنتی کافی است پس از انتخاب محصول مورد نظر و ثبت سفارش آن در سایت مذکور, منتظر دریافت آن در اسرع وقت در درب منزل باشید. هم چنین این فروشگاه شما را از شناسنامه جواهرات خریداری شده بهره مند می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *