مقالات

جدید ترین گوشواره جواهر دخترانه

جدید ترین گوشواره جواهر دخترانه

گوشواره جواهر ، بدون شک یکی از قدیمی ترین و درعین حال پرطرفدارترین وسیله زینتی محسوب می شود . جدید ترین گوشواره جواهر دخترانه که جلوه ی آن در زیباتر به نظر رسیدن چهره بسیار تاثیر گذار است از زمان قدیم تا کنون مهم بوده است .

گوشواره جواهر که با نام گوش آویز هم شناخته می شود، در جوامع مختلف و مردمان با آداب و رسوم و فرهنگ های متفاوت، همواره از پرکار برترین زیور آلات میان زنان بوده که به گوش خود وصل می کرده اند. در این میان انواع گوشواره جواهر به سبب درخشانی و زیبایی چشمگیر تر و نیز مرغوبیت و کیفیت قابل توجه، از محبوبیت بالاتری برخوردار بوده است.

می توان گفت جدید ترین گوشواره جواهر دخترانه در عصر حاضر بیش از پیش ساختار ظاهری و کیفی این گروه از زیور آلات یعنی گوشواره جواهر رو به گسترش در انواع مدل ها بوده و مطالب زیادی پیرامون آن قابل طرح و سوال است.

معمولا جواهر سازان گوشواره های طلا را بر حسب طرح مورد نظر خود در سه رنگ زرد، سفید و رز گلد به همراه سنگ‌ های قیمتی مانند الماس و یا بدون آنها می ‌سازند . گوشواره‌ های میخی به علت سایز کوچک خود، به راحتی برای بانوان قابل استفاده هستند.

نکته جالب در مورد آنها این است که به خوبی با انواع لباس، از پیراهن مهمانی گرفته تا تیشرت و شلوار جین، هماهنگ می‌شوند. سبک‌های مختلفی برای گوشواره های میخی طراحی شده است که بعضی از آنها دارای انواع سنگ ‌های قیمتی هستند و بعضی دیگر ندارند.

نیم ست جواهر بهترین هدیه

زمانی که قصد خرید طلا و جواهر دارید  نیم ست جواهر می تواند یک انتخاب مناسب باشد. نیم ست ها معمولا شامل یک جفت جدید ترین گوشواره جواهر دخترانه و یک پلاک و گاهی یک انگشتر است. برای خرید نیم ست جواهر باید به یک سری از نکات توجه کنید.

در ابتدا شما باید متوجه باشید که چگونه نیم ست را با توجه به لباس ، سبک و شخصیت خود انتخاب کنید. انتخاب رنگ نیم ست جواهر به رنگ پوست و رنگ مو شما بستگی دارد.  بنابراین، اگر سبزه هستید، طلای زرد جواهرات مناسب شما خواهد بود. و میتوانید یاقوت ، آمتیست یا فیروزه به را انتخاب کنید. اگر پوستی سفید دارید، جواهرات طلای سفید شما را زیباتر می‌کند.

در مورد سنگ‌؛ زمرد یا یاقوت کبود ، با رنگ ‌هایی مانند آبی، بنفش یا قرمز مناسب جواهر شما خواهند بود.

برخی نکات درباره ی نیم ست جواهر

برای بهتر ظاهر شدن نیم ست جواهر، لازم است که جواهرات با لباس شما مطابقت داشته باشد. بنابراین باید برش و شکل لباس در نظر گرفته شود. برای یقه ‌های بزرگ از گردنبندهای بزرگ باید استفاده شود. بنابراین می توانید آن را نزدیک به گردن خود ببندید.

برای این نوع از لباس ها گوشواره های میخی زیبایی بهتری به شما می ‌دهند. برای یقه بسته تر پلاک ها یا گردنبندهای کوچک ‌تر انتخاب کنید. همچین گردن بندی با آویز بلند انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. برای پیراهن های بلند، جواهراتی را انتخاب کنید که بتوانید روی لباس مانند یک گردنبند آویز بلند استفاده کنید. در هنگام استفاده از لباس هایی که بسیار رنگارنگ هستند، باید از انتخاب نیم ست جواهر شلوغ خودداری کنید.

بنابراین نیم ست جواهر با طراحی ساده را انتخاب کنید ، گوشواره ها نیز باید کوتاه باشند. انتخاب نیم ست جواهر به سبکی که می خواهید داشته باشید بستگی دارد. بنابراین ، برای یک سبک ظریف، نیم ستی را انتخاب کنید که از طلا و جواهراتی ظریف و نازک در طراحی استفاده کرده باشد. شما می توانید از بین نیم ست ‌جواهر ، جواهری که رنگی خاص دارد را انتخاب کنید. این نوع از جواهرات به شما ظاهری خاص میدهد.

می‌ توانید هنگام خرید طلا و جواهر نیم ستی با اشکال و رنگهای متفاوت را انتخاب کنید که با هم ترکیب شوند. برای مثال گردن بندی با یک نوع سنگ همراه با گوشواره ای هماهنگ ظاهری بسیار جذاب دارد.

سرویس جواهر عروس

امروزه، انتخاب سرویس جواهر عروس، به دلیل تنوع و متفاوت بودن زیبایی آن، بسیار دشوار شده است. علاوه بر جنس سرویس جواهر که به دو صورت زرد و سفید است، طراحی های گوناگون و متنوعی وجود دارد تا سلیقه همه افراد باشد. با این حال، در سال های اخیر، سرویس جواهر عروس انتخاب  بیشتر مشتریان به ویژه برای سرویس جواهر طلای سفید بوده است.

لازم  است بگویم که عنصر طلا به رنگ زرد است اما با یک سری فعل و انفعالات، می توان آن را به رنگ سفید درآورد. بنابراین، این باور عمومی که ارزش طلای سفید کم تر از طلای زرد است، بی پایه و اساس است. خرید سرویس جواهر و جدیدترین گوشواره جواهر دخترانه یکی از مهمترین بخش های خرید عروسی است.

باید بدانید موقع خرید سرویس عروس باید به چه نکاتی دقت کنید . برگزاری مجلس عروسی و جزییات آن از قدیم یکی از دغدغه های افراد در تمامی فرهنگ های دنیا بوده است.  البته بسته به سلیقه عروس و داماد و اطرافیان این روند می ‌تواند به یک پروسه لذت ‌بخش و فراموش ‌نشدنی و یا برعکس، به یک فاجعه استرس ‌زا و پر از ناراحتی تبدیل شود.

آماده کردن عروس و سرویس او در شب عروسی یکی از مهم ترین و البته وقت گیر ترین قسمت های آماده شدن برای جشن عروسی است.  تقریبا همه افراد اطراف عروس و داماد را درگیر خود می کند.

نکاتی درباره ی سرویس جواهر

خرید لباس عروسی، انتخاب مدل سرویس طلا، خرید حلقه، انتخاب آرایشگاه، انتخاب آتلیه عکس و … از جمله مهم ترین و ضروری ترین قسمت های برگزاری یک جشن عروسی خوب و باشکوه محسوب می شوند . که از این میان، خرید سرویس جواهر به دلیل پرهزینه ‌تر بودن نسبت به سایر قسمت ها، وقت و توجه بیشتری نیاز دارد.

از آنجا که  هدیه دادن طلا و جواهر به عروس از گذشته تا به امروز، یکی از سنت های اصیل و مهم هند بوده، استفاده از سرویس طلا و جواهر برای عروس نیز بیش از هر شهر یا کشور دیگری، مورد توجه عروس های هندی بوده است. هندی ها معتقدند که عروس باید با انواع طلا و جواهر تزیین شود تا همانند خورشید بدرخشد. همچنین؛ داشتن طلا و جواهرات بیشتر نوعی کسب اعتبار نزد خانواده همسر یک عروس هندی محسوب می شود.

بر عکس هندی ها، عروس های اروپایی و آمریکایی به ندرت از زیور آلات سنگین استفاده می کنند زیرا اکثر طراحان مد عروسی معتقدند که خود عروس باید کانون توجه مجلس عروسی باشد نه سرویس جواهر و لباس عروس او . سرویس طلا عروس معمولا شامل گردن بند، دست بند و یک جفت جدید ترین گوشواره جواهر دخترانه و در بعضی موارد یک انگشتر است . اگر سرویس تنها شامل گوشواره و گردنبند باشد به آن نیم ست گفته می شود.

در طراحی طلا، علاوه بر ترکیب طلای سفید و طلای زرد، از سنگ های قیمتی نیز استفاده می شود. در هنر طلا سازی، استفاده از سنگ های قیمتی، زیبایی و جلوه خاصی به طرح طلا به ویژه برای سرویس جواهر عروس می دهد.

ویژگی های فلز طلا

طلا یا زَر با نشان شیمیایی Au نام یک عنصر است. طلا فلزی نرم  و شکل پذیر به رنگ زرد روشن و براق است که در مجاورت هوا و آب زنگ  نمی ‌زند و تیره نمی ‌شود.  از نظر شیمیایی، طلا فلزی واسطه است که در گروه ۱۱ جدول تناوبی جای دارد و یکی از کم واکنش ترین عنصرهای جامد در شرایط استاندارد است .

این فلز را می ‌توانیم  به‌ صورت خالص در طبیعت به شکل تکه‌ ای در میان سنگ ‌ها، رگه‌ ها و آبرفت‌ ها پیدا کرد.  طلا همچنین به‌ صورت محلول جامد با دیگر عنصرها مانند نقره ، به ‌شکل یک آلیاژ با فلزاتی چون مس و پالادیم و حتی به‌ صورت  گیر افتاده در میان موادی نظیر پیریت قابل مشاهده است. طلا در موارد غیر معمول، به‌ صورت ترکیب شده با عناصری مانند تلوریوم نیز مشاهده شده‌ است.

عنصر Au

نماد شیمیایی این عنصر، Au از نام لاتین آن aurum به معنی درخشش سپیده دم گرفته شده‌ است.

ارزش طلا و جواهرات به دلیل کمیابی آن، کاربرد آسان، تصفیه راحت، مقاومت در مقابل زنگ زدن و خوردگی، رنگ متمایز، واکنش ناپذیری با دیگر عناصر و یکی از ابزار ساخت جدیدترین گوشواره جواهر دخترانه ؛ ویژگی ‌هایی که کمتر در فلز های دیگر میتوانیم پیدا کنیم ارزش بالایی دارد .

همچنین این فلز این قابلیت را دارد که تا حد رشته ‌های بسیار کوچکی درآید که این خاصیت در ساخت جواهرات کاربرد بسیار مهمی دارد.  طلا از آغاز تاریخ مکتوب بشر همواره فلزی گران‌ بها و محبوب بوده‌ است که برای ضرب سکه، ساخت جواهرات و کاربردهای هنری استفاده میکردند .

در گذشته سیاست مالی بسیاری از کشورها بر پایه استاندارد طلا استوار بود یعنی پول هر کشوری معادل مقدار مشخصی از طلا بود. استاندارد طلا و جواهرات از آغاز جنگ جهانی اول در بیشتر کشورهای اروپایی و پس از آن به تدریج در کشورهای دیگر کنار گذاشته شد و سیاست پول بی پشتوانه جایگزین آن شد. طلا و جواهرات علاوه بر کاربرد سرمایه‌ ای و استفاده در جواهرات کاربردهای گوناگون دیگری از جمله: دندان ‌پزشکی، تولید شیشه های رنگی و صنایع الکترونیک دارد و با توجه به رسانایی الکتریکی بالا در سیم کشی الکتریکی کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *