مقالات

تناسب گوشواره جواهر با فرم صورت

نیم ست جواهر کد 2747, گردنبند زنانه , گوشوارزنانه

 

تناسب گوشواره جواهر با فرم صورت شما  باعث زیبایی بیشتر شما میشود .

هر مدل گوشواره جواهر با یک فرم صورت زیبا تر است. بنابراین باید بدانید که کدام مدل گوشواره جواهر با فرم صورت شما تناسب بیشتری دارد .

یکی از نکاتی که به شما کمک می کند زیور آلات مناسب خودتان را انتخاب کنید توجه به فرم صورتتان است. گوشواره و گردنبند هر کس با توجه به فرم صورتش متفاوت با بقیه خواهد بود. بیشترین فرم صورتی که بین افراد دیده می شود در چهار دسته قرار می گیرد: صورت های قلبی شکل (پیشانی های پهن و چانه های نوک تیز)، صورت های بیضی شکل (بدون زاویه و کشیده)، صورت های مربعی (فک های مربع پهن)، صورت های گرد (بدون زاویه و متناسب).

 

مثلث وارونه

 

اگر پیشانی شما وسیع ترین قسمت صورت شما است و تا چانه باریک تر و باریک تر می شود، صورت شما مثلث وارونه است. این شکل شبیه به صورت قلبی شکل است، اما تفاوت در این است که شکل قلب کوتاه تر است. برای ایجاد تعادل در شکل صورت مثلثی وارونه، گوشواره هایی را انتخاب کنید که بر پیشانی پهن تأکید ندارند و توهم عرض را در خط فک ایجاد می کنند. گوشواره لوستر یا اشک”Chandelier or teardrop” به خوبی عمل می کند.

 

  1. صورت بیضی شکل “Oval Face”

 

اگر صورت شما مانند تخم مرغ بیضی شکل است تقریباً می توانید از هر شکل گوشواره استفاده کنید.

اما گوشواره های مثلثی”triangular” یا میخ های ساده، گونه های دوست داشتنی شما را به بهترین شکل نشان می دهد!

 

 

۳. صورت گرد” Round Face”

 

باید به تناسب فرم صورت با گوشواره جواهر اهمیت بدهیم . اگر صورت شما دایره ای شکل است، یعنی پهن تر در استخوان گونه و بدون شکل مخروطی در چانه، صورت شما گرد است. گوشواره های افتاده یا آویزان “Drop or dangle” صورت شما را کشیده کرده و آن را لاغر تر نشان می دهد. از پوشیدن گوشواره های دایره ای بزرگ، حلقه ها و گل میخ های دکمه ای که فقط بر گرد بودن آن تأکید می کنند خودداری کنید. همچنین از گوشواره های قطره ای با دیسک گرد آویزان خودداری کنید. گرد بودن گوشواره فقط صورت شما را گرد تر نشان می دهد.

 

  1. صورت شکل قلب “Heart Shaped Face”

 

اگر پیشانی شما از گونه های شما پهن تر است و نیمه پایینی صورت شما مانند یک قلب باریک می شود، شما صورت قلبی شکل دارید. در این حالت، شما باید چانه تیز خود را با گوشواره لوستر یا اشک “handelier or teardrop” متضاد کنید. گوشواره هایی که در قسمت پایینی پهن تر از بالا هستند، قسمت پایینی صورت شما را پر می کند، بنابراین تناسب گوشواره جواهر با صورت شما به وجود می اید .

 

  1. صورت باریک و بلند “Long and Narrow Face”

 

اگر صورت باریک و بلندی دارید، گوشواره هایی انتخاب کنید که بر عرض صورت شما تأکید کنند. گل میخ، گوشواره خوشه ای، آویز های کوتاه، حلقه در اندازه متوسط ​​تا بزرگ ”Stud clustered earrings, short dangles, hoops in a medium to large size” برای شما مناسب هستند. در هر زمان، گوشواره های گرد صورت شما را پهن کرده و پر تر نشان می دهد.

 

  1. صورت مربع “Square Face”

 

افرادی با فک های مربع پهن (پیشانی و خط فک دارای عرض مشابه هستند)، باید لبه های سخت صورت خود را نرم کنند. برای این کار به سراغ گوشواره هایی بروید که متوسط ​​تا بلند با لبه های گرد هستند. اشکال بیضی شکل را نرم می کند و گوشواره های دایره ای و گوشواره های حلقه ای نیز به خوبی عمل می کنند. از گل میخ های مربعی یا هر نوع گوشواره ای با شکل مربع دوری کنید، زیرا فقط باعث تقویت شکل مربع صورت می شود.

 

۷ . صورت مستطیلی شکل

 

در صورت های مستطیلی انتخاب گوشواره هایی که عرض شان بیشتر از طول آنهاست و یا گوشواره های گرد، از انتخاب گوشواره هایی با زاویه اشکی، حلقه ای و گوشواره هایی بیضی با لبه های منحنی بهتر است. توجه داشته باشید که اگر صورت مستطیلی شکل و موهای بلندی دارید گوشواره اشکی نباید از چانه تان بلند تر یا عریض تر باشد.

 

هر فرم صورت مناسب چه گوشواره ایی است؟

 

تقریباً هر مدل و هر سایز گوشواره مناسب صورت بیضی است.

 

تناسب گوشواره جواهر حلقه ای و گرد با صورت های مربعی هماهنگ میشود .

 

گوشواره های مربعی یا گوشواره های آویزی، ظریف و باریک مناسب فرم صورت گرد هستند .

 

برای فرم قلبی صورت از گوشواره های طرح لوزی یا گوشواره های پهن هم اندازه خط فک استفاده کنید.

 

گوشواره های پرکار و بزرگ مناسب صورت های زاویه دار

 

گوشواره های میخی و چسبان گوش با هر سایزی مناسب فرم صورت گلابی هستند.

 

گوشواره های نگین دار و پر زرق و برق و گردنبندهای بزرگ هم انتخاب خوبی برای بدن هایی با فرم گلابی هستند.

 

 

چرا نباید در استفاده از اکسسوری جواهرات یا زیور آلات زیاده روی کرد؟

 

در استفاده از جواهرات و تعدادشان تعادل را رعایت کنید. اولین چیز که در استایل شما دیده می شود و آخرین چیزی که می پوشید اکسسوری های جواهرات هستند. ست کردن درست اکسسوری که انتخاب کرده اید با پوشش و لباس هایتان در مرحله اول باید مورد توجه قرار گیرد.

اکسسوری ها باید کامل کننده تیپ و استایل شما به نحوی باشند که وقتی شما با نگاه اول به خود نگاه می کنید، اکسسوری را در تیپ خود اضافه نبینید و آن را تکمیل کننده تیپ خود بدانید تا تناسب گوشواره جواهر را با صورت و تیپ خود را احساس کنید .

 

تناسب گوشواره جواهر با رنگ چهره

 

گوشواره را با رنگ چهره خود مطابقت دهید .

شما متولد چه فصلی هستید؟ اگر در پوست خود رنگ های گرم (زرد یا هلویی) دارید، این یعنی که شما متولد بهار یا پاییز هستید و با استفاده از طلا و فلزات مسی بهترین ظاهر را دارید. اگر ته رنگ صورتی یا آبی در پوست خود دارید، متولد زمستان یا تابستان هستید و رنگ های نقره ای و رز گلد شما را شگفت انگیز جلوه می دهد.

 

 

 

با توجه به نکاتی که در این مقاله عنوان کردیم می توانید به راحتی گوشواره جواهر متناسب با فرم صورت خود و استایل خود را انتخاب کرده و بپوشید تا از آن لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *